Náš TIP
Aktuální trendy v dřevěných podlahách

Pokud jde o materiál vhodný pro pokládku podlah, tím nejoblíbenějším je stále dřevo. Příjemně ladí s okolní přírodou na chatách, chalupách i v klasických rodinných domech. Také aktuální trendy tak fandí právě dřevěným podlahám.

Dřevěné podlahy na chatu i na chalupu

Letošní trendy v dřevěných podlahách jsou na chatu a na chalupu jako stvořené. Na výsluní se přitom dostává především dřevo z udržitelných zdrojů a recyklované, které je však zpracované nejmodernějšími technologiemi. Díky tomu si tyto podlahy bez problémů zajistí zejména tvarovou a barevnou stálost. Letos se nejen do interiéru chat a chalup dostávají hlavně tvrdé dřeviny a celkově se klade důraz na čistě přírodní vzhled dřeva. Interiér by se zakomponovanými dřevěnými prvky měl působit dostatečně útulně, přirozeně a osobitě. Končí doby koberců. Podlaha má přitahovat pozornost návštěvníků a být jedním z nejvýraznějších prvků v místnosti.

Nová podoba prken a lamel

Do módy se dostávají lamely větší šířky, která teď dosahuje 15 až 20 cm. Používá se ale i rozměr na délku chodidla. Dalším současným trendem je využívání rozdílně širokých lamel. Díky tomu totiž dochází k dosažení větší autentičnosti v souvislosti s původními stavbami, kdy se z pokáceného stromu využil na pokládku podlahy veškerý materiál beze zbytku. Opravdu osobitou podlahu pomáhá dotvořit i práce s faktem, že dřevo ze stejného stromu nemá stejnou barvu a kresbu. I nadále se prkna pokládají tak, aby mezi nimi vznikla co možná nejmenší mezera. Do módy se navrací také klasický parketový vzor rybí kosti, který je však nově vyskládán ze širších prken.

Pro milovníky patiny a barev

Patina, která se čím dál tím více dostává do interiérů i v tomto roce, zaujímá své místo i v případě dřevěných podlah. Ještě víc než v předchozím období se tak do popředí dostávají textury, kterým vévodí zastaralý vzhled a na kterých je každá rýha považována za poklad.

Do letošních trendů se dostává také čím dál oblíbenější používání kontrastu. Mix světlých a tmavých trendových odstínů lze pak ještě zdůraznit kombinací více druhů povrchových úprav.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

06. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací