Náš TIP
Bezúdržbové terasy

Pro všechny, kteří si po náročném dni chtějí užít trochu toho klidu a pohodlí na terase nebo u bazénu, jsou tady terasy s požadavkem na téměř zanedbatelnou péči.

Materiál bezúdržbové terasy

Bezúdržbové terasy, které máme na mysli, jsou vyrobeny z dokonalého materiálu, který disponuje celou řadou pozitivních vlastností. Označuje se jako WPC ((Wood-Plastic Composite) a představuje kompozitní materiál na bázi dřeva a plastového polymeru. Opravdu kvalitní dřevoplast přitom obsahuje 60% namletého dřeva a 40% ekologického polymeru. Právě obsah druhého zmíněného prvku zajišťuje materiálu odolnost vůči dešti, sněhu i slunečnímu záření. Jednou z výhod také je, že takové dřevoplastové desky položené na terase nebo u bazénu v létě nepálí a v zimě nekloužou – na rozdíl od betonových nebo kamenných povrchů.

Další výhody dřevoplastových desek

Dřevoplastové desky nám mohou nabídnout ještě celou řadu pozitivních vlastností. Díky jejich skvělému materiálu tak například odpadá pravidelná péče zahrnující jakékoliv ošetřující nátěry. Zcela bezúdržbové však položené desky nejsou, přece jen je třeba z nich čas od času odmést prach. Velkou výhodou dřevoplastových desek je jejich maximálně bezpečný povrch. Je totiž protiskluzový a bez třísek. Vzhledem k jeho odolnosti vůči povětrnostním podmínkám, plísním i dřevokaznému hmyzu nabízí i vysokou životnost. Kvalitní dřevoplastová prkna pak na rozdíl od těch dřevěných neztrácejí svou původní barvu.

Dřevoplastové desky na terasu i do zahrady

Dřevoplastové desky najdou své uplatnění na terase či balkóně, ale i v případě zahradních cestiček, na schodech, v zimní zahradě či při stavbě plotu. Využití však najdou i tam, kde byste jinak použili klasická dřevěná prkna. Oblíbené je i uplatnění dřevoplastových prken v těsném okolí jezírek a venkovních bazénů, protože ani vliv chlorované vody nenarušuje jejich původní barevný ráz.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest, Wpcspecialiste)

09. 06. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací