Náš TIP
Balkónové květiny do veder

V současné vlně veder, kterou jen sporadicky naruší trocha deště, trpí i mnohé balkónové květiny Abyste ušetřili za vodu a ještě si dopřáli pohled na truhlíky a květináče plné záplavy květů, je třeba vsadit na takové balkónové květiny, které si horko a plné slunce doslova užívají. Které to jsou?

Tradiční muškáty

Muškáty jsou nejlepší možnou volbou do oken pro všechny zahrádkáře, kteří mají rádi jistotu. Jakmile totiž odjedete na dovolenou a vaše muškáty se budou muset spolehnout na první velkou zálivku a trochu deště, uvidíte, že vám po návratu stále budou dělat radost. Budou sice chtít zbavit odkvetlých květů a pořádně prolít, ale jinak si svou svěžest v rámci možností udrží. Muškáty totiž umí díky svým silným listům skvěle hospodařit s vodou. Navíc opravdu milují slunce i teplo. Na plném slunci tak budou samý květ a bohatě budou zářit i z dálky.

Petúnie a surfínie

Také petúnie si v horkých a slunečných dnech opravdu libují, přesto už ale vyžadují pravidelnou zálivku. Také je třeba jim pravidelně odstraňovat odkvetlé květy, aby o to více nakvétaly další. Petúnie jsou oproti muškátům křehčího ražení, takže je snadno poškodí vítr nebo přívalový déšť. Se správnou péčí a na závětrném místě však dokáží udělat hodně parády. Nejvíc oblíbené jsou tak převislé petúnie, které vytvářejí postupně nakvétající bohaté převisy. Navíc jsou levnější než tradiční muškáty a také působí poněkud romantičtějším dojmem. K dostání jsou přitom ve více barvách a jejich kombinací.

Podobnou péči vyžadují surfínie, které si vedle horka a tepla libují také v mírně kyselé půdě. Pokud jde o jejich náročnost na pravidelnou zálivku, můžete si stejně jako u ostatních balkónových květin (vyjma muškátů) vypomoci se samozavlažovacími truhlíky.

Růže v kontejnerech

Parádu vám na balkóně či terase může udělat i růže. Na místo truhlíků ji samozřejmě musíte dát do kontejneru, aby měla dost místa na kořeny. Růže miluje světlo i horko. Není ani příliš náročná na zálivku. Přelití jí naopak ničí kořeny. Aby se růži z půdy nevypařovala vláha, můžete na povrch zeminy nasypat praktický mulč nebo štěrk.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

16. 08. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací