Náš TIP
Dva miliony od státu pro mladé rodiny

Řada mladých párů váhá se založením rodiny kvůli velké finanční zátěži. Ministerstvo pro místní rozvoj jim však vychází vstříc s půjčkou až 2 milionů korun! Žádosti o finanční podporu lze zasílat už od 15. srpna.

Finanční podpora mladých rodin

Státní půjčka Ministerstva pro místní rozvoj se vztahuje pro všechny mladé rodiny do 36 let, které si chtějí pořídit nové bydlení nebo rekonstruovat staré. Na modernizaci bytu jim stát půjčí 300 tisíc korun a v případě koupi bytu dostanou od státu finanční příspěvek max. do 1,2 milionu korun. Pro výstavbu nového bydlení nebo na koupi rodinného domu je nejvyšší možná půjčka stanovena na 2 miliony korun. Úvěr přitom bude poskytnut maximálně do 80% skutečných nákladů na koupi či výstavbu, u rodinných domů pak včetně pořizovací ceny pozemku.

Úroková sazba je stanovena na 1% s garantovanou dobou 20 let, přičemž maximální doba splácení bude ve výjimečných případech stanovena na 25 let. U modernizace je pak maximální doba splatnosti stanovena na 10 let.

Příjemným bonusem je odečet 30 tisíc korun z jistiny za každé narozené nebo osvojené dítě v průběhu trvání úvěru.

Kdo může žádat o finanční příspěvek na bydlení?

O půjčku mohou zažádat manželé nebo registrovaní partneři do 36 let – a to i bezdětní. Pokud však pár žádající o půjčku na bydlení není sezdaný, dítě do šesti let je nutnou podmínkou pro vyhovění žádosti.

Tato finanční půjčka od státu podporuje zároveň i rodinu jako takovou a všechny vazby na ni. Pracuje i s faktem, že se většina mladých párů bere až po třicítce, kdy ještě málokdy dosáhnou na komerční hypotéky.

Posílání žádostí

Pokud o novém bydlení přemýšlíte spolu s partnerem i vy, zavolejte si na některé z čísel uvedených na stránkách Státního fondu rozvoje bydlení a domluvte si schůzku. Žádosti lze podávat písemně, osobně či poštou na pracovištích Státního fondu rozvoje bydlení od 15. srpna.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

20. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací