Náš TIP
Hřejivý venkovský styl

Ne každý fandí minimalistickým interiérům v tmavých odstínech a jen s několika výraznými barevnými akcenty. Jsou mezi námi i ryze romantické duše, které nedají dopustit na bydlení v hřejivém venkovském stylu. Jak si takové bydlení navodit i u vás doma?

Oslava starých dobrých časů

Venkovský styl se odvrací od minimalisticky laděných a přece jen poněkud chladných interiérů. Působí něžně, hřejivě a oslavuje přírodní materiály. Vrací nás do starých dobrých časů a fandí i řemeslné práci a všemožným rukodělným výrobkům. Možná proto má každý domov ve venkovském stylu svůj svébytný příběh. Mnohem víc pak svádí k odpočinku a romanticky stráveným chvílím.

Prvky venkovského stylu

Venkovské bydlení fandí zejména přírodním materiálům, romantickým vzorům a něžným barvám. Svou hlavní roli pak v takových domovech hraje dřevo a s ním úzce spjatá všudypřítomná patina. Vzhledem k tomu, že venkovskému stylu vládnou přírodní materiály, je jejich vliv dobře patrný i na volbě barev interiéru. Najdete tu tedy hlavně škálu barev od béžové po tmavě hnědou, přičemž tuto barevnou sestavu pak doplňují příjemné pastelové tóny. Pro venkovský styl jsou však typické i výrazné vzory. Často se přitom jedná o proužky, čtverce a puntíky. Velkou roli zde však hrají i přírodní motivy.

Proměna bytu na venkovské bydlení

Výhodou přeměny bytu na venkovské bydlení je záliba venkovského stylu ve starých věcech. Za takovou proměnu tak nemusíte vůbec utrácet. Většinou stačí se rozhlédnout na půdě nebo v bazarech. Ideálně vám navíc poslouží váš původní nábytek, kterému jen stačí dodat patinu. Venkovský styl totiž sází především na tradici a příběh. Nevadí ani, že máte nábytek různého stáří, protože vhodným spojovacím prvkem může být jeho barva.

Pokud máte to štěstí a bydlíte v domě, nebojte se odhalit trámový strop či cihlové zdi uvnitř interiéru. Do venkovské mozaiky vám pak skvěle zapadne i krb obložený kamenem. Pohrát si můžete také s detaily. Venkovský styl tak svému bydlení můžete vdechnout vystavenými malovanými džbány s květinami, obrázky v rámečcích s patinou, typicky venkovským ubrusem, závěsy, polštáři a povlečením.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

18. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací