Náš TIP
Ideální zateplení vašeho domu

Chcete se zahřát? Chcete ušetřit? Poradíme vám, jak zvládnout oboje a užívat si tepla domova bez většího zásahu do vašich úspor. Nápadů pro zateplení vašeho domu je celá řada a my se dnes na některé z nich podíváme zblízka.

Izolace a její praktické bonusy

Pokud si chcete doma udržet teplo a zároveň tak neodvádět příliš mnoho peněz za neustále se zvyšující cenu energií, vsaďte na kvalitní zateplení vašeho domu. Kvalitní izolaci oceníte nejen v zimě, kdy tak snížíte náklady na vytápění, ale také v teplých měsících, kdy pomocí izolace zabráníte pronikání horka do domu. Dostatečně tlustá a kvalitní izolace navíc účinně zabraňuje zatékání do obvodového pláště domu a funguje také jako jistá protipožární ochrana. Na výběr té správné tepelné izolace je tak dobré se zaměřit už při výstavbě či rekonstrukci, a to zejména u samotné fasády. Důležité tak je vybrat si vhodný materiál a také určit dostatečnou šířku izolační vrstvy.

Pěnové materiály k zateplení

Velmi oblíbeným izolačním materiálem jsou speciální pěnové izolace, jejichž hlavní výhodou je nízký součinitel tepelné vodivosti. Pěnové materiály mají totiž takovou strukturu, ve které je vzduch uzavřen v malých komorách, které nepřenáší téměř žádné teplo. Úplně nejoblíbenějším druhem izolace je tak pěnový polystyren, který se dá navíc sehnat za velmi dobrou cenu. Snadno se s ním pracuje, ale na druhou stranu není příliš odolný vůči vlhkosti a tlaku.

Dražší už je šedý polystyren s o něco lepšími tepelnými vlastnostmi (asi o 25%). S ním už se pracuje o něco hůře a v žádném případě také nesmí docházet k instalaci za přímého slunečního záření, jelikož by mohlo dojít k popraskání fasády.

O něco více si připlatit je pak třeba za opravdu kvalitní izolační materiál, kterým je pěnové sklo. Tento materiál ekologického původu se vyznačuje bezkonkurenčními těsnícími vlastnostmi, navíc je to materiál nehořlavý, nepromokavý, parotěsný a rovněž velmi odolný vůči tlaku. Pěnové se sklo se tak pro své skvělé vlastnosti využívá zejména k izolaci základů, plochých střech a podlah.

Pokud potřebujete zateplit prostory, které mohou více než jiné přijít do styku s vodou, vsaďte na extrudovaný polystyren. Jeho plus spočívá v uzavřených pórech, které zabraňují pronikání vlhkosti. Extrudovaný polystyren je oblíbený také díky své dlouhé životnosti a kvalitní schopnosti odolávat tlaku.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

13. 03. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací