Náš TIP
Typy stavebních fólií

Stavebních fólií je v dnešní době k dostání celá řada. Podle materiálového složení však slouží k různému účelu a pokud se při stavbě zamění, může dojít k vážným komplikacím. A tak vzhledem k tomu, že stavební fólie jsou nezbytnou součástí izolačních vrstev střech, podlah, zateplovacích systémů či hydroizolací stěn, je třeba se naučit je správně rozlišovat.

Nopová fólie

Nopová fólie patří mezi stavební fólie s širokým spektrem využití. Používá se zejména k odvlhčení a dodatečné hydroizolaci starších domů a chalup. Slouží také k ochraně suterénů a podzemních konstrukcí proti zemní vlhkosti a podzemní beztlakové vodě. Používá se rovněž na ochranu hydroizolačních povlaků proti mechanickému poškození a sloužit může i jako náhrada podkladního betonu podlah. Nopová fólie funguje tak, že svým tvarovaným povrchem vytváří vzduchovou mezeru mezi fólií a podkladem, díky čemuž dochází k rovnoměrnému rozložení tlaku vodních par a odvětrávání vlhkosti do prostoru nad terénem. Z těchto důvodů je zásadní naučit se nopovou fólii správně pokládat. Fólie se na zdivo či na jiný podklad pokládá právě tou stranou, z níž vystupují nopy.

Podstřešní fólie

V případě moderních konstrukcí střech a podstřešních izolačních systémů se počítá s využitím různých typů podstřešních fólií. Tyto podstřešní fólie slouží k posílení tepelně izolačních parametrů a odolnosti střechy vůči vlhkosti. K typům podstřešních fólií patří zejména parotěsné fólie, které fungují jako ochrana tepelné izolace proti pronikání vodních par z interiéru do konstrukce, díky čemuž přispívají k zachování dlouhodobé funkce tepelné izolace.

Dalším významným typem podstřešních fólií jsou paropropustné fólie, což jsou vícevrstvé difúzně otevřené fólie, které se používají pro vytvoření doplňkové, hydroizolační vrstvy v případě šikmých střech, ale také u provětrávaných fasád. Paropropustné fólie zvyšují vzduchotěsnost střešního pláště, chrání dřevěné prvky krovu a tepelnou izolaci před pronikáním vody při netěsnostech střešní krytiny. Tyto fólie se často označují také jako kontaktní střešní fólie.

Perlinky

Sklovláknité fólie neboli perlinky jsou fólie určené pro venkovní zateplovací systémy, vnitřní omítky a výztuhy podlahových potěrů. Kvalita a správná aplikace této tkaniny ve výztužné vrstvě může podle odborníků významně ovlivnit životnost kontaktního zateplovacího systému.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

07. 08. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací