Náš TIP
Kvalitní protipožární nátěry

Zejména řada chatařů a chalupářů dbá čím dál tím více o zabezpečení svých nemovitostí kvalitními protipožárními nátěry. Dřevostavby jsou totiž stále považovány za daleko méně bezpečné bydlení než to ve zděných domech. Opravdu kvalitní protipožární nátěry však dokážou do určité míry bojovat s nízkou odolností dřevěných staveb proti riziku požáru. Pokud k němu dojde, je možné s tím správným protipožárním nátěrem výrazně zpomalit hoření.

K tomu dochází tak, že materiál, ze kterého je protipožární nátěr složený, znásobí efekt hoření povrchových dřevěných konstrukcí tím způsobem, že vznikne zuhelnatělá vrstva, díky které oheň do dalších proniká už velmi pomalu a obtížně.

Více času na záchranu

Vzhledem k tomu, že dřevo je extrémně hořlavý materiál, nezabrání protipožární nátěry jeho vznítění, přesto však umožní, aby při zásahu dřeva plamenem vznikla dostatečně dlouhá doba na jeho uhašení. Díky včasné reakci tak ani nedojde k porušení konstrukce dřevěné nemovitosti. Také odstranění následků požáru pak bývá mnohem méně nákladné než v opravdu tragických případech.

Správné použití protipožárního nátěru

Vzhledem k tomu, že protipožární nátěry špatně snášejí vlhkost, je naprostá většina z nich určena do interiéru. Ve vlhkém prostředí totiž klesá jejich účinnost i životnost. Účinnost protipožárních nátěrů se však snižuje také díky přímému působení slunečních paprsků. Celkově je třeba počítat s tím, že i při správném použití vydrží i opravdu kvalitní protipožární nátěr dobu maximálně deseti let. Za zkracující se funkčnost protipožárního nátěru může kolikrát i krycí lak, a to i ten, který bývá přímo doporučován k použití spolu s protipožárními prostředky.

Pěna na čistém podkladu

Základem pro správnou účinnost protipožárního laku je vhodně připravený dřevěný podklad. Ten musí být absolutně čistý a bez jakýchkoliv známek použití syntetických či olejových nátěrů, a to včetně lazur a laků. Čistota dřeva je důležitá především proto, aby následně vytvořená pěnová protipožární vrstva po povrchu dřeva nesjížděla. Ještě více než kdy jindy je tak zapotřebí se v případě aplikace protipožárního nátěru řídit všemi doporučenými technologickými postupy nejen na obalu protipožárního prostředku. Ta správná koncentrace pěny se tak na podkladu vytvoří až ve chvíli, kdy došlo k správnému splnění všech podmínek.

Pokud vám tedy opravdu na vaší chatě či chalupě záleží, aplikaci protipožárního nátěru rozhodně nepodceňujte, nemuselo by se vám to vyplatit.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

18. 02. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací