Náš TIP
Letní pítko pro ptáky

Ptáci nepotřebují naši pomoc jen v zimě, ale také v létě. V každé zahradě by tak měli mít k dispozici pítko, které využijí během suchého a horkého období. Takové letní pítko pro ptáky se může stát v zahradě praktickým doplňkem, ale zároveň i působivou dekorací.

Bezpečné místo pro pítko

V zimě je ptákům třeba pomáhat s potravou, která je pro ně těžko dostupná. V létě si zase zaslouží své pítko, ve kterém se mohou i dle libosti smočit. Takové pítko by se mělo nacházet na bezpečném místě z dosahu kun nebo koček. Ideální umístění pítka tak bude ve vyvýšených místech, ve kterých se ptáci přece jen cítí nejlépe. Pamatujte však také na to, abyste se vy sami k pítku dobře dostali, až do něj budete chtít dolévat vodu.

Kvalitní pítko pro ptáky

Kvalitní pítko pro ptáky v zahradě nemusí být drahé a ani extra umělecké, postačí vám vlastně jen docela obyčejná miska. Tu můžete připevnit na vyvýšené místo nebo zavěsit ve věnci z proutí na větev stromu. Pítko pro ptáky by nemělo být příliš hluboké, takže úplně stačí hloubka kolem 10 až 15 cm. Vyvarujte se také ostrých hran, o které by se ptáci mohli poranit. Pítko by také nemělo být vyvedené v křiklavých barvách, kterých se ptáci bojí. Jestliže chcete, aby ptačí pítko esteticky zapadlo do vaší zahrady, nabarvěte misku tlumenými barvami a třeba i podle vkusu dozdobte kamínky.

Voda pro ptáky v zahradě

Pokud máte v zahradě jezírko, mohou se ptáci v případě potřeby napít i z něj. V tom případě by však takové jezírko muselo mít pozvolené břehy, aby se z něj ptáci mohli napít bezpečně. K udržení stability jim můžete dopomoci začleněním kamenů vyčnívajících nad hladinou či dřevěnými prámy. Ptáci mohou v zahradě pít také ze sudů a jiných nádrží. Pokud má však taková vodní nádrž kolmé stěny, může se stát, že v ní mladá ptáčata uvíznou. Na radu ornitologů se tak doporučuje dát do vody silnější větev nebo neohoblované prkénko, které poslouží jako plovák.

Pokud ptákům dopřejete trvalý přísun vody v zahradě, budou se k vám velmi rádi vracet a pomohou vám od všemožných zahradních škůdců. Pomozte jim tedy v parném létě s pitným režimem a vytvořte jim místečko, ve kterém se mohou dle libosti osvěžit.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

30. 06. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací