Náš TIP
Než odjedete na dovolenou

Kdo by se na začátku parného léta netěšil, až za sebou konečně zavře dveře a odjede na zaslouženou dovolenou k moři nebo na chatu na samotě u lesa? Pokud se k takovému útěku z města už pomalu chystáte, nezapomeňte nejprve důkladně zabezpečit svůj byt či dům.

Trvalé zabezpečení domu či bytu

Pokud se chcete po návratu z letních prázdnin vyhnout tragédii v podobě vykradeného domova, je třeba mít své bydlení trvale a důkladně zabezpečené. Dbejte tedy zejména na nedobytné dveře (včetně těch balkónových), bezpečný zámek a stejně bezpečná okna. Hodit by se vám mohl také alarm a nezbytným základem bezpečného bydlení je rovněž pojištění bytu či domu.

Vsaďte na vyztužené bezpečnostní dveře s cylindrickou vložkou a zámek bezpečnostní třídy 3 nebo 4. Taková bezpečnostní vložka s kvalitním kováním dokáže zmařit naprostou většinu pokusů o vloupání. Bezpečnostní zámek by měl být zakrytý pevným a zkrátka opravdu kvalitním kováním, takže zapomeňte na bakelitové kování nebo laciné měkké kovy. Pokud bydlíte v nižších patrech, pamatujte také na důkladné zabezpečení balkónu. V ideálním případě tak na balkónové dveře instalujte uzamykatelný systém s bezpečnostní cylindrickou vložkou.

Při zabezpečení domova je třeba myslet také na snadno přístupná okna a prosklené lodžie - je totiž otázkou vteřin je rozbít. Existují ale bezpečnostní fólie, které rozbití výrazně ztíží, a nebo můžete do oken vsadit i mříže. Hrubá síla zpravidla neplatí na vrstvená bezpečnostní skla. Bezpečnost oken můžete podpořit také pomocí uzamykatelných uzávěrů a klik.

Zdání vaší přítomnosti

Případné zloděje můžete odradit i tak, že budete dělat jako byste ani neodjeli. Takže nechte roztažené závěsy a pomozte si třeba i smart technikou, která bude v pravidelných intervalech rozsvěcovat světlo nebo zapínat televizi. Přesměrujte si poštu na čas jinam nebo požádejte sousedy či příbuzné, aby vám vybírali schránku. A o tom, kdy a kam se chystáte na dovolenou nepište na sociální sítě, na kterých jsou zloději jako doma.

Hurá na dovolenou!

Pokud už jste vše zajistili, sbalte si věci a vydejte se vstříc vaší zasloužené dovolené. Před odjezdem ale ještě jednou projděte všechny místnosti a ujistěte se, zda jsou zavřené všechny okenice a balkónové dveře. Také vypněte vodu a plyn. A pokud používáte nějaké bezpečnostní systémy, přesvědčte se, že fungují. Pak už za sebou zamkněte a vydejte se vstříc novým zážitkům. Šťastnou cestu!

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

03. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články



 Konferenční stolek
Náš TIP



Zdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 




Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací