Náš TIP
Pořiďte si na zahradu solární sprchu!

Teplé dny jsou tady a s nimi pomalu začíná i sezóna koupání a opalování. Tu vám v zahradě může zpříjemnit praktická a ekonomická solární sprcha. Jak vlastně funguje a jaký typ zvolit? O tom si povíme v našem dnešním článku.

Chytrá solární sprcha

Ať už máte na zahradě bazén či nikoliv, solární sprchu určitě v teplých dnech oceníte. Ačkoliv se solární sprcha používá především k umytí před vstupem do bazénu, můžete ji mít v zahradě i samotnou. Vhod vám tak přijde zkrátka jako venkovní sprcha určená k praktickému omytí a osvěžení v teplých dnech. Se solární sprchou navíc chytře ušetříte vzhledem k tomu, že se jedná o bezplatný a ekologický zdroj teplé vody.

Tělo solární sprchy totiž funguje jako zásobárna vody, která jí dokáže pojmout až 50 l. Voda se pak zahřívá pomocí slunečního záření, což vám pak zajistí příjemné a osvěžující sprchování přímo v zahradě.

Solární sprcha jako doplněk k bazénu

Solární sprcha se může stát především doplňkem k zahradnímu bazénu. Řada zákazníků si ji také kupuje právě proto, aby jejích služeb využili hlavně před vstupem do bazénu. Inspirovat se tak můžete v případě veřejných bazénů, kterým by před vstupem vždy mělo předcházet důkladné osprchování. Do bazénu se pak totiž dostane mnohem méně bakterií a mechanických nečistot od prachu až po zbytky trávy. Osprchování před vstupem do bazénu tak pomáhá udržet vodu v bazénu co nejdéle čistou, takže se vcelku jednoduše snižuje náročnost péče o bazén. Se solární sprchou v zahradě tak ušetříte i za bazénovou chemii.

Estetická solární sprcha

Při výběru solární sprchy je třeba dbát na to, aby dokonale ladila s bazénem, tak se stylem vaší zahrady. Ideální je soustředit se na ty výrobce solárních sprch, kteří dbají na jednoduchý design a čisté linie. Takové solární sprchy se pak skvělé hodí ke každému bazénu a do každé zahrady. Při výběru se můžete řídit i podle svého požadavku na velikost zásobníku vody, případně podle typu vstupu studené vody do zásobníku.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

25. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací