Náš TIP
Přírodní podlahy na balkon i na terasu

Jaro už se pomalu hlásí o slovo a brzy přijde čas, kdy budeme chtít trávit více času v zahradě, ale také na balkoně či terase. Přemýšleli jste nad novou podlahou, která bude krásná na pohled, příjemná na dotek, ale přitom i docela přirozená?

Podlaha krásná za každého počasí

Kvalitní podlaha na balkon či terasu by měla být stejně kvalitní a odolná jako ta do exteriéru. Bez problémů by tak měla zvládat horké počasí, ale i déšť. Taková podlaha by zároveň měla být bezpečná a také jednoduše udržovatelná. V případě podlahy na balkon a terasu tak určitě neslevujte ze svých nároků – ani na kvalitu ani na estetickou stránku. Současným trendem se stávají přírodní podlahy, které snadno zapadnou do okolního exteriéru.

Podlaha z klasického či exotického dřeva

Stálicí mezi podlahami na balkon či terasu je ta ze dřeva. Působí přirozeně a dokonale ladí s okolní přírodou. Chození po dřevěné podlaze navíc v létě nepálí a v zimě nestudí. Dřevěná podlaha si však vyžaduje pravidelnou péči, a tak je třeba ji minimálně jednou ročně ošetřit speciálním nátěrem.

Odolnější, ale také dražší jsou podlahy na balkon a terasu z exotického dřeva. Z těch cenově dostupných svou životností a pěkným vzhledem vede podlaha ze sibiřského modřínu. Oblíbenou exotickou dřevinou pro pokládku podlahy je také Merbau, která zaujme především hnědou barvou s působivým žlutým a černým žilkováním. Merbau je dřevo velice tvrdé, pružné a stabilní. Velkou hustotou a dlouhou životností se pak vyznačuje exotická dřevina Kempas, kterou seženete ve žluté, oranžové, červené i tradičně hnědé barvě. Poslední z těch nejoblíbenějších exotických dřevin je zlatožlutá Garapa, která se ke stavbě teras používá čím dál častěji. Toto dřevo působí díky svým přebíhajícím odstínům velmi přirozeně a živě, navíc ani neztrácí barvu v závislosti na působení slunečních paprsků či deště. Garapa je velmi stabilní dřevina s dlouhou životností.

Podlahy z přírodního kamene

Tento typ podlah se osvědčí všude tam, kde chceme plné splynutí s přírodou, nehodí se však pro příliš malé prostory. Podlahy z přírodního kamene si však na rozdíl od těch dřevěných nevyžadují tak důslednou péči – pokud vám ovšem nevadí, že v případě teras mohou časem prorůstat mechem. Velkým plusem podlah z přírodního kamene však je jejich nenasákavost a také neměnnost barvy. Počítejte ovšem s případnou kluzkostí. Mnohem jednodušší než pokládka z přírodního kamene je pak ta z umělého kamene, který se vzhledově zas tak neliší.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

13. 03. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací