Náš TIP
Proč (ne)bydlet u vody

Možná že bydlení u vody láká i vás. Ačkoliv může na první pohled vypadat romanticky, nese se s ním i několik komplikací. Neodradí vás?

Romantické bydlení u vody

Vodní plochy lidi lákají už odnepaměti. Hlavní výhodou bydlení u vody je možnost užšího sepětí s přírodou, ať už se týká vodních radovánek, rybaření nebo přísunu vody na zavlažování. Krásný výhled z takových stavení byl přitom k nezaplacení. Dnes už se však lidé od bydlení u vody spíše drží zpátky, hlavní obavou jsou totiž povodně. Trend bydlení u vody – ať už trvalého nebo toho sezónního na chalupě – tak ve velkém střídá budování bazénů a jezírek v zahradě. Řada odvážlivců však stále nedá na trvalé bydlení u vody dopustit.

Obavy z bydlení u vody

Zaplavení nemovitosti hrozí i v případě, že máte v blízkosti docela malý potok. Rázem tak pro pojišťovnu spadáte do rizikové kategorie. Často se však stává, že když už si někdo nemovitost u vody pořídí a přijde povodeň, vypořádá se s tím. Po čase už člověk zapomene, i když si užil své. Přesto však v ohrožených oblastech zůstávají především ti, kteří s k danému místu vytvořili srdeční vztah. I když je také pravda, že zasažené nemovitosti jsou mnohdy neprodejné a jejich majitelé vlastně ani nemají jinou možnost, jak situaci řešit.

Příliš mnoho přírody?

Lidem v případě obydlí u vody vadí ale i jiné věci než možnost povodní. Patří mezi ně zejména tolik otravný hmyz. U vody však mají strach i o své děti.

Bydlení u vody nebo přímo na vodě – v případě hausbótu – ale využívají ti lidé, kteří se vody nebojí. Využívají tak blízkosti přírody a učí se žít se všemi jejími rozmary. A co vy a bydlení u vody?

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

21. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 11. 2018 Předvánoční úklid beze stresu II Předvánoční úklid beze stresu II
  V minulém díle našeho seriálu jsme se zaměřili hned na několik kroků v předvánočním úklidu. Dnes si povíme, jak při úklidu pokračovat, abychom ho zvládli v pohodě a beze stresu.
 • 16. 11. 2018 Jablečná buchta s ovesnými vločkami Jablečná buchta s ovesnými vločkami
  Pokud už nevíte, jak zpracovat přebytky z letošní úrody jablek, je pro vás recept na jablečnou buchtu s ovesnými vločkami tím pravým ořechovým. Přestože je její příprava velmi snadná,...
 • 15. 11. 2018 Aby hvězdník rozkvetl na Vánoce Aby hvězdník rozkvetl na Vánoce
  Rozkvetlé cibuloviny už jsou takovou každoroční tradicí českých Vánoc. Přinesou domů hřejivý dotek jara a bývá na ně potěšující podívaná. Kouzlo vánočního času může zpestřit i rozkvetlý hvězdník...
 • 15. 11. 2018 Stavba bazénu na podzim Stavba bazénu na podzim
  Možná si říkáte, že stavět bazén na podzim není zrovna dobrý nápad. My vám však uvedeme několik zásadních důvodů, proč je právě toto roční období pro stavbu bazénu tím nejvhodnějším.
 • 15. 11. 2018 Optické zvětšení bytu Optické zvětšení bytu
  Kdo by nechtěl prostorné bydlení, ve kterém najde své místo vše, čeho je k našemu životu zapotřebí? Pokud však nemáme takové možnosti, můžeme si ke zvětšení bytu dopomoci alespoň opticky.
 • 14. 11. 2018 Kouzelné bydlení ve stylu Provence Kouzelné bydlení ve stylu Provence
  Provensálský styl bydlení se začíná usazovat v řadě českých interiérů. Může za to jím ztělesněná křehkost francouzského domova plná vůní, barev a přírodních motivů. Jak si tento romantický...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací