Náš TIP
Proč (ne)bydlet u vody

Možná že bydlení u vody láká i vás. Ačkoliv může na první pohled vypadat romanticky, nese se s ním i několik komplikací. Neodradí vás?

Romantické bydlení u vody

Vodní plochy lidi lákají už odnepaměti. Hlavní výhodou bydlení u vody je možnost užšího sepětí s přírodou, ať už se týká vodních radovánek, rybaření nebo přísunu vody na zavlažování. Krásný výhled z takových stavení byl přitom k nezaplacení. Dnes už se však lidé od bydlení u vody spíše drží zpátky, hlavní obavou jsou totiž povodně. Trend bydlení u vody – ať už trvalého nebo toho sezónního na chalupě – tak ve velkém střídá budování bazénů a jezírek v zahradě. Řada odvážlivců však stále nedá na trvalé bydlení u vody dopustit.

Obavy z bydlení u vody

Zaplavení nemovitosti hrozí i v případě, že máte v blízkosti docela malý potok. Rázem tak pro pojišťovnu spadáte do rizikové kategorie. Často se však stává, že když už si někdo nemovitost u vody pořídí a přijde povodeň, vypořádá se s tím. Po čase už člověk zapomene, i když si užil své. Přesto však v ohrožených oblastech zůstávají především ti, kteří s k danému místu vytvořili srdeční vztah. I když je také pravda, že zasažené nemovitosti jsou mnohdy neprodejné a jejich majitelé vlastně ani nemají jinou možnost, jak situaci řešit.

Příliš mnoho přírody?

Lidem v případě obydlí u vody vadí ale i jiné věci než možnost povodní. Patří mezi ně zejména tolik otravný hmyz. U vody však mají strach i o své děti.

Bydlení u vody nebo přímo na vodě – v případě hausbótu – ale využívají ti lidé, kteří se vody nebojí. Využívají tak blízkosti přírody a učí se žít se všemi jejími rozmary. A co vy a bydlení u vody?

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

21. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací