Náš TIP
Rekordní příspěvek na program Nová zelená úsporám

Program Nová zelená úsporám bude mít k dispozici až tři miliardy korun, a to z emisních povolenek, které průmyslové podniky platí za to, že znečišťují ovzduší. Co všechno se ještě chystá?

Peníze z emisních povolenek i z EU

Díky vyšším výnosům z prodeje emisních povolenek půjde letos na „zelené dotace“ rekordní množství peněz. Stát by měl letos díky zdražení emisních povolenek odhadem utržit až okolo 11 miliard korun, což je dvojnásobek toho co před rokem. Další miliardy na program Nová zelená úsporám půjdou z evropských peněz. Díky tomuto navýšení tak v průběhu příštího roku mohou o dotaci požádat ti, na které se zatím s příspěvkem na zateplení fasády domu nebo například na nákup nového kotle nedostalo.

Pro firmy i jednotlivce

Dotace mohou získat firmy i jednotlivci. Pro domácnosti jsou přitom určené zejména dotace od ministerstva životního prostředí, podniky zase mohou zažádat o finanční příspěvky u ministerstva průmyslu. V případě domácností pomáhají dotace pokrýt většinu nákladů - například při výměně kotle v domě. U firem zase podporují ekologičtější výrobu.

Program Nová zelená úsporám

Na program Nová zelená úsporám půjdou až tři miliardy korun. Tyto peníze budou k dispozici na zateplení domů či výměnu oken. Zažádat o ně mohou lidé a drobní podnikatelé, kteří v domě žijí i pracují. Nově navíc bude možné zaplatit z dotace i venkovní žaluzie nebo rolety.

Kotlíkové dotace

Program kotlíkových dotací už má za sebou dvě nárazové vlny, přičemž každou s dotací tří miliard korun. Poslední vlna o shodné částce dotace začne v lednu. Hlavním cílem kotlíkových dotací je obyvatele motivovat k výměně kotlů na tuhá paliva, jako je uhlí nebo dřevo, za ekologičtější. K těm patří například biomasa nebo plyn.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

13. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací