Náš TIP
Rychlý a efektivní úklid sněhu

Řada míst České republiky se právě raduje i vzpamatovává z menší či větší sněhové nadílky. Ačkoliv se zasněžené okolí domu může zdát jako velká romantika, pro některé je spíše stresem a zbytečnou prací navíc. Obzvlášť ranní cesta do práce tak může být tradiční komplikací v zimním období. Po noci plné vydatného sněžení je tak zapotřebí si přivstat a uklidit sníh minimálně z přístupových cest. Jak na úklid sněhu, aby byl opravdu rychlý a efektivní? O tom si povíme v našem dnešním článku.

Speciální lopaty na sníh

Ačkoliv se úklid sněhu může zdát jako neskutečná dřina, můžeme si jej usnadnit klasickými zahradními pomocníky nebo rovnou špičkovou technikou. Vše se v tu chvíli odvíjí od faktu, kolik peněz a času můžete investovat. Tradičně se ale neobejdete bez lopaty, hrabla a koštěte.

V případě lopat ale vsaďte na ty určené přímo pro úklid sněhu. Bývají totiž z lehkého plastu a jejich čepel je chráněna plechovým břitem. Nemusíte se tak při práci trápit s klasickými těžkými plechovými a hliníkovými lopatami. Tyto speciální lopaty na sníh také disponují většími rozměry, takže je s nimi úklid sněhu mnohem efektivnější. Vzhledem k tomu, že jsou tyto lopaty vyrobeny z plastu, nenadělají tolik hluku, což především po ránu ocení vaši sousedé.

Shrnovač sněhu

Pro efektivní úklid sněhu si můžete pořídit také praktický shrnovač. Především ty s velkorysou pracovní šířkou se spolehlivě osvědčí ve větších prostorech. Při práci se v tomto případě postupuje podobně jako při rytí – stačí přední část shrnovače sešlápnout nohou a ten se postupně zaryje do sněhu. Díky praktickým postranním úchytům je pak možné sníh bez problémů vyklopit tam, kde nebude překážet.

Špičkové sněhové frézy

Pokud si chcete pořídit opravdu špičkovou techniku pro úklid většího množství sněhu, vsaďte přímo na sněhovou frézu. Zatímco na úklid menší nadílky čerstvého sněhu se lépe hodí elektrická sněhová fréza, tak na pravidelný úklid již zmrzlého sněhu se spíše vyplatí pořídit si frézu benzínovou.

Benzínové frézy se pak ještě dělí na jednostupňové a dvoustupňové. První typ je vhodný výhradně na čerstvě napadaný sníh na chodnících, kdežto ten druhý si hravě poradí i s uježděným a přemrzlým sněhem. Díky svému pilovitému šneku jej totiž dvoustupňová fréza dokáže bez problémů odstranit ze zpevněných i nezpevněných povrchů.

 

A čím odklízíte sněhovou nadílku vy? Podělte se s námi o vaše komentáře na našem Facebooku.

23. 01. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací