Náš TIP
Tipy na letní grilování

Letní grilování je stále v kurzu. Nejde přitom vůbec hlavně o jídlo, ale spíše o příjemnou společenskou událost, pro kterou je kvalitně grilované maso a zelenina jen příjemným zpestřením.

Co a jak grilovat

Grilovat se dají různé typy masa. A tak si můžeme tímto zajímavým způsobem připravit třeba maso drůbeží, králičí, telecí, mladé hovězí, vepřové, jehněčí, skopové, zvěřinu i ryby. Na grilu si můžeme připravit ale i brambory, zeleninu, ovoce a houby. Při grilování celých kuřat a selat přitom potřebujeme delší čas. Grilují se tedy napíchnutá na rožni, přičemž menší porce můžeme klást přímo na rošt grilu potřený olejem. Můžete je také podložit alobalem nebo dát na hliníkovou misku, abychom se vyhnuli kapání tuku do ohně. Docela malé kousky masa a zeleniny lze napichovat na grilovací jehly.

Aby maso skvěle chutnalo

Pro nejlepší možnou chuť grilovaného masa se doporučuje maso nejlépe den předem naložit do speciální marinády. Základem takových marinád bývá nejčastěji olej, ale i víno, citrónová šťáva, hořčice, kečup, med, cibule, česnek a koření. Marináda se dosoluje nejlépe až těsně před grilováním. Použít se přitom samozřejmě dají i koupené grilovací omáčky. Maso také můžeme grilovat zcela přírodně – jen jemně kořeněné. A poté si k němu můžeme dát dipy, tedy pikantní studené omáčky. K takto upravenému masu pak skvěle chutnají i vcelku zdravá bylinková másla. Maso ale můžeme jíst také spolu s pečivem, hořčicí, kečupem či zeleninovými saláty.

Důležité přitom je maso ještě před tepelnou úpravou osušit. Pak ho zprudka opečeme po obou stranách a dopékáme ho při střední teplotě a občasného obracení. Při něm pak maso potíráme zbylou marinádou. Ten, kdo nemá rád příliš kořeněné a slané grilované maso, může si ho raději dát spolu s čerstvými bylinkami.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

22. 08. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací