Náš TIP
Vhodné topení do koupelny

Pobyt v koupelně patří u nás doma k těm nejpříjemnějším. Ať už je to ranní hygiena nebo večerní relaxace těsně před uložením ke spánku, je zapotřebí cítit se v koupelně maximálně útulně. K tomu patří i ta správná teplota, kterou nám zajistí vhodné topení do koupelny, přičemž většina z nás preferuje teplotu v rozmezí 22°C až 25°C. Jaké topení si tedy pořídit, aby byl čas strávený v koupelně opravdu příjemný? O tom si povíme v našem dnešním článku.

V koupelně si obvykle vystačíte s jedním hlavním zdrojem tepla, můžete ale dle potřeby vhodně kombinovat hlavní zdroj tepla s doplňkovým. Nabízí se tak například kombinace radiátorů etážového topení spolu s přímotopy a podlahovým vytápěním. Jako rychlý zdroj tepla lze použít také infrazářiče a topné panely.

Než si vyberete odpovídající zdroj tepla, je třeba se nejprve seznámit se speciálními bezpečnostními předpisy, které platí pro elektrickou instalaci právě v koupelnách. Dle toho je pak možné vybrat to správné topidlo a pustit se do jeho instalace.

Radiátory etážového topení

Takovou klasikou mezi topidly v koupelnách jsou radiátory, které si ovšem vyžadují napojení na vybudované etážové topení. Pokud jde o velikost, barvu i tvar, máte dnes na výběr z pestré škály těchto topidel. Radiátory vám navíc zaručí dostatečné a trvalé vytápění vaší koupelny.

Podlahové topení

Pokud jde o podlahové topení, to je třeba instalovat už v průběhu budování koupelny, případně při její rekonstrukci. Uložení topného potrubí pro teplou vodu pak vyžaduje teplovodní podlahové topení, jehož budování je zase o něco náročnější. Jako doplňkový zdroj tepla se hodí také praktický elektrický topný koberec.

Elektrické přímotopy

Tam, kde není možnost instalovat radiátory etážového topení, lze použít elektrických přímotopů. Ty mohou být závěsné nebo volně stojící. Takovou novou generací topidel jsou pak sálavé přímotopy, které jsou vlastně na půli cesty mezi elektrickými přímotopy a sálavými panely. Ty mají také daleko nižší provozní náklady.

Sálavé topné panely

Samotné sálavé topné panely se hodí pro rychlé vytopení i dlouhodobější vytápění koupelny. Ty jsou založeny na principu vyzařování ultračervených paprsků, které se po dopadu na objekty v cestě mění na tepelnou energii.

Pro vytápění koupelny můžete ještě použít klasické infrazářiče, topné žebříky či teplovzdušné ventilátory.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

30. 01. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací