Náš TIP
Získejte dotaci na nový kotel

Šetřete svou peněženku i naše společné životní prostředí tím, že si zažádáte o dotaci na výměnu starého kotle za nový. Jak na to?

Evropské peníze pro vaši domácnost

Právě teď probíhá druhá vlna kotlíkové dotace, díky které můžete úsporně vyměnit starý kotel za nový. Je tedy načase zbavit se starého a neekologického kotle, který mohl přispívat ke zhoršení ovzduší v České republice. Ministerstvo životního prostředí má k dispozici dostatek peněz z Evropské unie na výměnu až 35 tisíc starých kotlů v rodinných domech. Spolu s dotací na výměnu kotle tak zároveň získáte také možnost financování nákladů na novou otopnou soustavu či její rekonstrukci včetně regulace a měření a úpravy spalinových cest. Tato dotace bude mezi kraje a jejich občany rozdělena pomocí krajských výzev. Proto neváhejte a využijte této skvělé nabídky, díky níž na nákupu nového finančně úsporného a ekologického kotle značně ušetříte.

Nové kotle za hubičku

Kromě nového kotle na uhlí, o který byl v minulé vlně dotací minimální zájem, si tak můžete velice levně pořídit nový plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo, kotel na biomasu nebo automatický kombinovaný kotel. Navíc teď ušetříte i na tom, že k žádosti o výměnu už není nutné provádět drahá mikroenergetická opatření.

Finanční podpora na nákup nového kotle je opravdu velkorysá. Ještě lépe jsou na tom obyvatelé rodinných domů žijící v oblastech s nejvíce znečištěným ovzduším, ve kterých jsou opakovaně překračovány limity škodlivých látek. Ti získají na koupi nového kotle další finanční příspěvek, a to ve výši 7 500 Kč.

Jelikož zároveň probíhá program Zelená úsporám, můžete obě tyto akce zkombinovat a s výměnou kotle si třeba nechat vyměnit třeba i okna, dveře či zateplit dům. Pokud takto učiníte, získáte finanční příspěvek k dotaci, a to až ve výši 20 000 Kč. Přitom už samotná kotlíková dotace je velice velkorysá. Pokud si budete chtít zakoupit kotel na biomasu s ruční dodávkou paliva, obdržíte dotaci na celých 80 % ceny, tedy do max. výše 120 000 Kč. V případě pořízení kombinovaného kotle na uhlí a biomasu se samočinnou dodávkou paliva pak výše dotace činí 75 %, a to do max. výše 75 000 Kč.

Čekejte krajskou výzvu pro občany

Jak je tedy patrné, kotlíková dotace je skvělým programem pro všechny ekonomicky i ekologicky uvažující obyvatele rodinných domů. Máte o značný příspěvek na výměnu starého kotle za nový zájem? Pak si zažádejte o kotlíkovou dotaci ihned poté, co váš kraj vyhlásí výzvu pro občany.

11. 09. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací