Náš TIP
Značkování psů v zahradě

Pokud se budete na důslednou výchovu psa soustředit už od jeho útlého věku, dá se v budoucnosti zabránit tomu, aby vám zdevastoval zahradu. Zatímco záhony se zeleninou a křehkými květinami můžete ochránit přírodním nebo elektrickým ohradníkem, přesto se najdou těžkosti, se kterými si třeba nebudete vědět rady. K těm patří i značkování psů v zahradě, které je vlastně vcelku přirozeným vymezením jejich teritoria.

Jak ovlivnit značkování psů?

Vzhledem k tomu, že pes je teritoriální zvíře, značkují si především samečci své území. Právě zahrada, na které se cítí být pánem, pak trpí značkováním především blízko plotů. V důsledku působení agresivní psí moči pak nacházíme seschlé rostliny po psích nejfrekventovanějších místech zahrady. Jde o to, že psí moč je mnohem koncentrovanější než ta lidská, takže snadno spálí pěstované rostliny. Silně koncentrovaná moč se dá příznivě ovlivnit změnou psího stravování. Majitelé psů tak svým mazlíčkům přidávají do stravy například kvasnice, mléčné výrobky nebo rajčata, u kterých je známo, že snižují agresivitu psí moči.

Přírodní nebo elektrické obrubníky

Další variantou, jak bojovat proti psímu značkování na špatných místech, je vytvoření přírodních obrub nebo těch s nízkým elektrickým napětím. Řadu čichově citlivějších psů tak může před vstupem na zakázané území zastavit obruba ze silně aromatických rostlin, mezi které patří třeba levandule či pelyněk.

Praktický psí pisoár

Ideální možností, jak ale přirozeně a účinně zabránit psímu značkování na nedovolených místech, je postavení psího pisoáru. Takový kvalitní psí pisoár je zevnitř perforovaný a disponuje malou nádržkou s přepadem, ve které vždy zůstane trochu psí moči. Díky tomu je pes stále přitahován svou pachovou stopou a naučí se chodit jen na tohle jemu vyhrazené místo. Vzhledem k tomu, že je nádržka uvnitř, nehrozí, že by pachovou stopu smyl déšť. Pro snadné vsakování moči můžeme terén kolem psího pisoáru vyspádovat a vysypat štěrkem. Jakmile štěrk sem tam prolijeme vodou nebo jej jednoduše vyměníme, zbavíme se rovněž zápachu kolem psí toalety.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

20. 02. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací